Czy klocki plastikowe są bezpieczne dla dzieci?

Należy mieć świadomość, że użytkownicy bardzo cenią klocki plastikowe różnorodne za ogromne możliwości, jakie są przez nie oferowane. Dzieci mogą wykorzystywać omawiany rodzaj zabawek do tworzenia złożonych konstrukcji. Maluchy będą mogły w ten sposób już od najmłodszych lat rozwijać zarówno kreatywne myślenie, jak i zdolności manualne. Atutem klocków wykonanych z materiałów sztucznych jest aspekt higieniczny. Rodzice mogą bez większego problemu umyć czy zdezynfekować klocki. Nie muszą również obawiać się o pojawienie się pleśni czy wilgoci. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie tego rodzaju zabawek?

Zabawki atestowane 

Rekomendowane jest zwrócenie uwagi na rodzaj tworzywa, z jakiego zostały wykonane zabawki. Dany zestaw musi posiadać konieczne atesty bezpieczeństwa, które są zgodne z unijnymi normami. Warto zatem sięgnąć po produkty znajdujące się w szerokiej ofercie renomowanych producentów, którzy cieszą ogromnym zaufaniem wśród klientów. Można również zdecydować się na zakup w sprawdzonym sklepie z zabawkami. Obecnie na rynku dostępne są produkty przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Zalecane jest unikanie produktów wątpliwego pochodzenia. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ ich jakość pozostawia bardzo dużo do życzenia. Godny uwagi jest fakt, że zabawki chińskiego pochodzenia mogą zawierać w swoim składzie niezwykle szkodliwe ftalany. Ponadto niskiej jakości plastik może stanowić ogromne zagrożenie dal bezpieczeństwa dzieci. 

Dobieraj zabawki do wieku dziecka

Nie może zapomnieć, aby klocki plastikowe były właściwie dostosowane do wieku dzieci. Należy mieć świadomość, że produkty dedykowane najmłodszym są pozbawione małych elementów, które jak wiadomo mogłyby zostać połknięte przez pociechę. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się tzw. wafle. W najprostszym możliwym ujęciu są to klocki wykonane z bardzo miękkiego plastiku. Łączą się ze sobą za pomocą charakterystycznych wypustek.